Stowarzyszenie LA Spartakus

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie LA Spartakus,  zorganizuje imprezy biegowe – charytatywne biegi przełajowe. Są to cykliczne biegi organizowane od 2013r a od 2016r już jako Stowarzyszenie LA Spartakus.

Stowarzyszenie jest zarejestrowane w KRS ( stopka ).  Imprezy biegowe zorganizowane przez nas składają się z 4 lub 5-u biegów.  Bieg dla dorosłych           na dystansie 5 km, trzy biegi dla dzieci: na dystansie 100m- dzieci do 5lat,  250 m dla dzieci w wieku  do 10 lat oraz 500 m. dla dzieci w wieku 11 – 13 lat oraz od 2017r bieg z kijkami  „ nordic walking” na dystansie 2,5km.

Organizujemy biegi charytatywne na rzecz osób, wspierając ich w walce z chorobą. W miesiącu maju 2016r i wrześniu 2017 odbyły się imprezy biegowe, gdzie całość zebranych wpłat przekazana została na rzecz fundacji „siepomaga”, która wspierała Kasie Januchowską.

We wrześniu tj. 08.09.2018r odbył się bieg na rzecz 2 latki Dominika a 23.09.2018r na rzecz rocznego Michałka.

W każdym z tych biegów ilość uczestników była zmienna ale średnia ich ilość to 300 uczestników.

W listopadzie 2018 roku  zostanie zorganizowany pod patronatem byłego już niestety świetnego człowieka i fotoreportera Głosu Wlkp. i Gazety Poznańskiej bieg charytatywny im.  Andrzeja Szozdy na dystansie 5 km  dla wszystkich chętnych w pięciu kategoriach wiekowych, trzy biegi dla dzieci na dystansach 100m, 250m i 500m oraz bieg z kijkami Nordic walking  na dystansie 2,5 km – w tym przypadku wspieramy Drużynę Szpiku.

Tak liczne imprezy biegowe Nasze Stowarzyszenie może organizować tylko i wyłącznie dzięki wsparciu sponsorów, a także różnym dotacjom                     i darowiznom.

W związku ze zbliżającymi się biegami zwracamy się do Państwa  z prośbą o wsparcie naszych imprez biegowych.

Wierzymy, że wraz z Waszą pomocą i z naszym zaangażowaniem możemy w szczególności dzieciom i młodzieży pokazać, że swój wolny  czas można spędzić inaczej niż poprzez siedzenie przed komputerem czy telewizorem, że bieganie jako najtańsza forma sportu może być także świetną zabawą.

Jesteśmy na portalu społecznościowym Facebook  – LA Spartakus biegowo Poznań oraz na stronie internetowej –  http://laspartakus.pl/.

 

z wyrazami szacunku i sportowym pozdrowieniem

Jarosław Nowotny

Prezes Stowarzyszenia LA Spartakus

601799374

jarek.nowotny@poczta.onet.pl